Cvičení na zadek a nohy pro ženy

Při zpevňování těla je velmi důležitá komplexnost. Nezaměřujte se proto na jednu část těla, ale cvičte systematicky. Nemá význam dělat deset různých cviků zaměřených například výhradně na přední stranu stehen a o zbytek nohou se nezajímat jen proto, že momentálně vás tato část při pohledu do zrcadla trápí nejvíce. Tentokrát pro vás máme tipy na účinné, mnohdy zapomenuté a neprávem opomíjené aktivity, při kterých budete vaše nohy a pozadí posilovat komplexně.

Dřepy

Nejúčinnějším cvikem na formování nohou i zadku jsou nepochybně dřepy, ovšem je třeba dbát na jejich správné provádění. Nikdy neprovádějte dřepy až do krajní pozice, ale maximálně do pozice, ve které vaše stehna a lýtka svírají pravý úhel. Vaše koleno by se rovněž neměla dostat nad úroveň špiček nohou. Dbejte i na vzpřímený postoj.

Výpady vzad a vpřed

Neméně účinné jsou i klasické výpady. Ty provádějte vždy v mírném rozkročení. V krajní pozici můžete krátce vydržet a několikrát mírně přidřepnout pro větší účinnost. Ať už budete provádět výpady vpřed, nebo vzad, můžete si vzít do rukou činky a tak společně s nohami posilovat i ruce.

Běh

Že jste ještě nepodlehla modernímu trendu běhání? Pak je ten nejvyšší čas to změnit. Teplejší počasí přímo vybízí k vyběhnutí, proto investujte do kvalitních běžeckých bot a vydejte se hledat optimální trasu v okolí vašeho domu. Lepší je samozřejmě běhat po přírodních cestách, vyhněte se tedy raději asfaltu, ať vaše klouby nedostávají tolik zabrat. Při správném běhu, který představuje ten nejpřirozenější pohyb, se navíc formuje celé vaše tělo, i když největší výsledky samozřejmě uvidíte na nohou a zadku.

Skákání přes švihadlo

Zapomenutá hračka z dětství vám může nyní posloužit jako účinná cvičební pomůcka. Při skákání přes švihadlo nejen posílíte svalu na nohou, ale také si protáhnete celé tělo a rozproudíte krev.

Jízda na kole

Ačkoliv se vám to tak na první pohled nemusí zdát, jízda na kole je poměrně všestranný pohyb, při kterém se zapojuje spousta svalů na nohou i na zádech. Ideální alternativu představuje zejména pro ty ženy, které čas od času trápí bolesti kloubů a netroufají si na dlouhý běh, namáhavé dřepy nebo skákání přes švihadlo. S přicházejícím jarem je tedy ten správný čas vytáhnout ze sklepa kolo a dát si po dlouhé zimě pořádně do těla. Jízda na kole je navíc mnohem zábavnější než monotónní cvičení.

Stahování

A nakonec pro vás máme výbornou zprávu! I při jízdě v tramvaji, čekání na autobus nebo ve frontě v supermarketu můžete účinně pracovat na lepším tvaru vašeho pozadí. To vše zcela nenápadně a bez větší námahy. Prostě pokaždé, když si vzpomenete, stahujte a povolujte zadek, uvidíte, že i při tomto „cvičení“ se brzy dostaví výsledky