Cviky na celulitidu

Ač se nás editoři módních časopisů snaží přesvědčit o opaku, celulitida trápí velké procento žen. Jestliže se i vy potýkáte s celulitidou, inspirujte se našimi cviky. V případě stehen jsou nejúčinnější samozřejmě dřepy, ale máme pro vás i cviky, které budou vaše bříško účinně formovat a tím vás zbaví nenáviděné pomerančové kůže.

Celulitida na stehnech

Nejedna žena se nechce v létě svléknout do plavek právě kvůli nevzhledné kůži na svých stehnech. Přece jen však existuje několik cviků, které vám s tímto nepřítelem pomohou udělat rázný proces.

Dřepy

Žádný jiný cvak vás nezbaví celulitidy na stehnech tak účinně jako právě dřepy. Zapomeňte však na klasické dřepy, při kterých si maximálně zničíte kolenní klouby, ale moc svalů neposílíte.

Postup: Dřepy provádějte raději pomalu do doby, než dosáhnete pravého úhlu mezi vaším lýtkem a stehnem. Nezapomeňte držet hlavu a záda vzpřímená. Jindy můžete ke dřepům přidat i výskok, abyste posílila všechny svaly na nohou.

Výpady

Proti celulitidě blahodárně působí i výpady vzad.

Postup: Z mírně rozkročeného postoje zanožte a chvíli v této pozici setrvejte. Poté nohy vystřídejte. Pro větší intenzitu můžete při zanožení několikrát mírně podřepnout.

Zvedání pánve

Při zvedání pánve efektivně zapojíte stehenní i hýžďové svaly. Ačkoli tento cvik vypadá velmi jednoduše, uvidíte, že po něm ucítíte všechny svaly.

Postup: V lehu na zádech pokrčte nohy a pomalu ze země zvedejte pánev. Neprohýbejte záda a mějte neustále zatažené bříško. Chvíli vydržte a pomalu se vraťte do výchozí pozice. Opakujte aspoň patnáctkrát.

Celulitida na břiše

Je sice pravda, že s celulitidou na břiše se nepotýká mnoho žen, ale pokud se na vašem břiše pomerančová kůže přece jen objeví, i zde s ní nejlépe zatočíte pomocí osvědčených cviků.

Úklony do stran

Úklony do stran vypadají poměrně nenáročně, nicméně jsou velmi účinné, neboť při nich posílíte šikmé břišní svaly.

Postup: Rozkročte se na šířku ramen. Do rukou vezměte činky a provádějte pomalé úkony nalevo a napravo. Cvik opakujte aspoň desetkrát.

Kolo

Notoricky známý, avšak velmi účinný cvik napodobuje šlapání na kole. Díky němu procvičíte valnou většinu břišních svalů.

Postup: V lehu na zádech sepněte ruce pod hlavou. Nohy pokrčte v kolenou a zvedněte do pravého úhlu. Levý loket přitáhněte k pravému kolenu, mezitím natáhněte druhou nohu. Hbitě střídavě přitahujte ruce a nohy. Cvik opakujte nejméně třicetkrát.

Zvedání nohou

Při zvedání nohou si procvičíte zejména spodní část vašeho břicha.

Postup: V lehu na zádech pomalu zvedejte natažené nohy až do kolmé pozice a pomalu pomalu pokládejte zpátky, ne však až zcela na zem. Dejte si pozor, abyste se neprohýbala v bedrech. Cvik opakujte nejlépe patnáctkrát.

Co více můžete udělat?

Před cvičením je rovněž vhodné namazat problematické partie hřejivým gelem a obalit je potravinářskou folií, aby se vaše kůže ještě více prokrvila.