Cviky na stehna proti celulitidě

Trápí vás nevzhledná pomerančová kůže na stehnech a marně hledáte způsob, jak se jí před nastávajícím létem účinně zbavit? Pak pro vás máme osvědčené cviky, které vám v boji s tímto vytrvalým nepřítelem pomohou. I pokud zrovna nemůžete do posilovny, můžete s celulitidou zatočit u vás doma a dát jí co proto. Uvidíte, že v létě si bez pocitu studu obléknete kraťasy nebo krátkou sukni. Cvičte nejlépe každý den, spíše v menších dávkách.

Dřepy

Zdánlivě obyčejné dřepy jsou pro boj s celulitidou doslova nepostradatelné, neboť se při nich zapojují svaly na přední i zadní straně stehen a svaly hýžďové. Důležité je však dbát na jejich správné provádění, aby nijak neutrpěly vaše klouby.

Postup: Dřepy provádějte v mírném rozkročení pomalu, vždy se vzpřímenými zády i hlavou. Kolena by se nikdy neměla dostat před špičky vašich nohou. Nikdy je také neohýbejte více než do pravého úhlu, abyste si nepoškodila kolenní klouby. Dřep opakujte nejméně třicetkrát.

Dřepy s výskokem

Klasické dřepy můžete i trochu obměnit přidáním výskoku, čímž účinně posílíte všechny svaly na nohou.

Postup: Mírně se rozkročte a s výdechem trochu vyskočte. Zpátky vždy dopadněte s pokrčenými koleny a v tomto podřepu zůstaňte zhruba pět sekund. Dřepy opakujte nejméně dvacetkrát.

Výpady vzad

Další sázkou na jistotu jsou výpady vzad, při kterých posílíte přední a zadní stranu stehna i hýžďové svaly.

Postup: Rozkročte se na šířku boků. Zanožte jednu nohu, co nejdále jen zvládnete. Pro vyšší účinek v této poloze vydržte aspoň pět sekund, případně můžete ještě trochu podřepovat. Poté nohy vyměňte. Celý cvik opakujte desetkrát.

Posed na židli

Cvik, k němuž vám postačí obyčejná židle, účinně posiluje přední stranu stehen bez zatěžování kolenních kloubů.

Postup: Posaďte se na okraj židle a pokrčte nohy. Poté jednu nohu natáhněte a vydržte v této pozici nejméně 15 sekund. To samé proveďte s druhou nohou. Cvik dvacetkrát opakujte.

Další tipy na boj s celulitidou

Při boji s pomerančovou kůží se zaměřte i na další způsoby, které mohou výsledky cvičení podpořit. Nejlépe před samotným cvičením aplikujte na problematické partie prohřívací gel proti celulitidě. Účinné jsou i skořicové přípravky, které způsobují prokrvení tkáně a zpevňují pokožku. Ještě většímu prokrvení napomáhá, pokud stehna namazaná prohřívacím přípravkem obalíte potravinářskou fólií. Důležitý je i správný pitný režim, neboť voda z těla odplavuje škodlivé látky a tím se podílí na zrychlení metabolismu.

Nezapomínejte ani na vyvážený jídelníček, z něhož se snažte vypustit nadbytečné sacharidy a tuky, které jinak veškerou vaši snahu pohřbí. Zařaďte do svého jídelníčku vlákninu, nejlépe v podobě čerstvé jarní zeleniny.