Cviky pro štíhlé paže

V létě nás více než kdy jindy trápí povislé svaly na pažích. Chcete-li však nosit trička s krátkými rukávy a tílka, aniž byste se za své povislé paže museli stydět? Potom jim při cvičení věnujte trochu více pozornosti a uvidíte, že výsledky se brzy dostaví! Je přece škoda se v teplém počasí zahalovat a skrývat paže před sluníčkem.

Zařaďte do své cvičební sestavy několik cviků zaměřených přímo na paže. Zde pro vás máme ty nejúčinnější. Problematickou partií je zejména triceps, na který je většina našich cviků zaměřena.

Kroužení pažemi

Stoupněte se s nohama mírně od sebe. Do rukou vezměte menší činky (o hmotnosti 0,5 kilogramu) a rozpažte. Pažemi začněte ve vzduchu kroužit. Kroužky by měly být spíše menší. Cvičte pomalu, dejte si záležet na každém pohybu. Pokuste se vydržet co nejdéle.

Veslování

Do rukou si vezměte opět činky. Ve stoji vzpřímeném mírně rozkročte nohy, zatáhněte břicho a předkloňte se. Stále mějte rovná záda. Hlavu nezaklánějte, ani nepředklánějte. Paže pomalu přitahujte směrem k zádům. Pokrčené lokty by měly být nad úrovní zad. Pomalu vracet zpět.

Dámské kliky

Při vzporu klečmo dejte dlaně do úrovně prsou a pomalu se zvedejte. Stále mějte zpevněné břišní svaly a neprohýbejte se v bedrech. Při tomto cviku posílíte nejen tricepsy, ale i prsní svaly a střed těla.

Rotace v kleku

Přejděte opět do vzporu klečmo, opřete se o kolena a napnuté paže. Kolena dejte na šířku pánve. S výdechem zvedejte paži směrem nahoru, hlava směřuje stejným směrem. Poté strany vystřídejte. Cvik opakujte nejméně dvacetkrát.

Výtah

Posaďte se na okraj židle a dlaněmi se opřete o okraj. Prsty by měly přesahovat přes okraj židle. Pomalu začněte pérovat s výdechem nahoru a s nádechem dolů. Stačí jen menší rozsah pohybu. Cvik opět opakujte nejméně dvacetkrát.

Pozor!

Nikdy neprovádějte pouze jednostranně zaměřené cvičení a věnujte pozornost všem svalovým skupinám.