Jak na pevný zadeček

Kdo by nechtěl mít pěkný, pevný zadeček? Ovšem právě této partii je třeba při cvičení věnovat mimořádnou pozornost. Máme pro vás 5 nejlepších cviků, které vám pomohou účinně zpevnit a vytvarovat zadeček!

  1. Zanožování

Klekněte si na všechny čtyři na podložku. Hlava by měla být se zády v jedné linii. Pomalu zvedejte jednu nohu, koleno nechejte stále pokrčené, poté pomalu vraťte, ovšem nepokládejte. Cvik můžete obměnit tak, že nohu při zanožování napnete v koleni. Cvik opakujte dvacetkrát ve třech sériích.

  1. Dřepy

Nejklasičtějším cvikem na tvarování zadečku je nepochybně starý dobrý dřep. Je však důležité dbát na jeho správné provádění. Nohy rozkročte na šíři ramen a s nádechem pomalu pokrčte kolena. Stále mějte rovná záda. Stehna a lýtka by měla svírat pravý úhel, dřep neprovádějte až na zem, aby nedošlo k přetěžování kolenních kloubů. S výdechem se pomalu narovnejte.

  1. Výpady

Velmi účinné jsou rovněž výpady. Výchozí pozicí je stoj rozkročný, do rukou si vezměte nejlépe půlkulové činky. Střídavě provádějte výpady pravou a levou nohou směrem dopředu. Ruce vždy předpažte. Cvik opakujte dvacetkrát, ve třech sériích.

  1. Zvedání pánve

Lehněte si na podložku a pokrčte kolena. Ruce nechejte volně podél těla. S výdechem pomalu zvedejte pánev, zadeček by měl být stále zatnutý. Trup a stehna by měly být v jedné rovině. V krajní pozici chvíli setrvejte a s nádechem pánev pomalu položte. Cvik opakujte nejméně patnáctkrát.

  1. Zatínání zadečku

A máme tu i cvik, který můžete provádět kdykoli? Jednoznačně zatínání zadečku! Vždy jednoduše zatněte svaly na vašem zadečku a vydržte tak několik vteřin. Cvik opakujte nejméně desetkrát. Provádět jej můžete například ve frontě v obchodě, při čekání na autobus… Zkrátka všude, kde si jenom vzpomenete!

Který cvik se při zpevňování zadečku osvědčil vám?