Motivace je základ úspěchu

Předpokladem úspěchu je dostatečná motivace. To rozhodně není jen prázdná fráze! Také platí, že to, co funguje v jednom případě, nebude mít v jiném případě vůbec žádný smysl. Proto je vhodné si před tím, než vůbec začnete cvičit, ujasnit, co je vaším cílem a čeho chcete dosáhnout. Jedině tak má vaše snaha opravdu smysl a vynaložené úsilí nevyjde naprázdno.

Samozřejmostí by mělo být pevné odhodlání, které však ne vždy stačí… Co vás tedy může motivovat a napomoci tomu, aby se vám cvičení dostalo takzvaně „pod kůži“ a stalo se přirozenou součástí vašeho života?

Vypracovaná postava

Je vaším cílem vypracované tělo? Pak máte tu nejlepší motivaci. Nezapomeňte se pravidelně měřit, ať opravdu vidíte výsledky a neklesá vaše odhodlání. Každý zmizelý centimetr vás naplní novým odhodláním!

Dobrá kondice

Pravidelné cvičení je skvělý způsob ke zlepšení celkové kondice. Cvičením a posilováním nejen budujete svaly a spalujete tuky, ale také se zlepšuje vaše výdrž. Rozdíl se brzy projeví i v lepší koordinaci pohybů, schopnosti koncentrace a další pozitivní změna se týká také držení těla.

Lepší zdravotní stav

Dobrá kondice a lepší zdravotní stav jdou přirozeně ruku v ruce. Je totiž velmi dobře známo, že jedinci, kteří se věnují různým aktivitám pravidelně, nikoli nárazově, se těší většímu zdraví a méně často trpí nejrůznějšími civilizačními chorobami.

Vysněná odměna

Přiznejme si, na někoho nejlépe funguje motivace v podobě něčeho hmatatelného. Je-li to i váš případ, potom si za dosažení svých cílů pořiďte například vysněnou kabelku nebo novou sedací soupravu. A co takhle si zajet na vytouženou dovolenou, kde budete moci předvést vaše vypracované křivky v jejich plné kráse.

Jaká motivace je nejúčinnější ve vašem případě? Co vás naopak nikdy k pravidelnému cvičení nepřinutí?