Tréninkový plán posilování pro ženy

Díky kruhovému tréninku zhubnete a zformujete postavu. Při cvičení jsou účinně zkombinovány aerobní a anaerobní aktivity, aby došlo k účinnému spalování tuku a posilování svalové hmoty.

Celé cvičení přitom netrvá déle než půl hodiny, během které zapojíte všechny svalové skupiny a nastartujete svůj metabolismus. I v tomto případě je však žádoucí tréninkový plán, který vám s radostí připravíme.

Tréninkový plán je základ

Ačkoli kruhový trénink je velmi univerzální a určený pro ženy všech věkových kategorií, přesto vám rádi vytvoříme tréninkový plán na míru. Při první návštěvě fitness centra vyplníte krátký dotazník, kde uvedete nejen důvody, proč chcete posilovnu navštěvovat, ale také vaše případná zdravotní omezení. Na základě těchto údajů vám upravíme tréninkový plán tak, aby i s vašimi zdravotními omezeními bylo cvičení přínosné.

Je důležité vědět, jaké cviky vás čekají. Díky tréninkovému plánu navíc vždy vidíte, jak postupujete, zvyšuje se vaše kondice a výdrž. K dispozici je vám navíc neustále naše trenérka, která kdykoli ráda zkontroluje, zda cviky provádíte správně.

Pravidelné vážení a měření

Pamatujte také na to, že objektivním ukazatelem toho, jak se vám daří hubnout a tvarovat postavu, není až tak váha, jako spíše úbytek centimetrů. Svaly jsou totiž těžší než tuková tkáň. I přesto se však pravidelně važte. Nezapomeňte však na pravidelné měření, údaje si pečlivě zapisujte. Měření i vážení provádějte pokud možno ve stejnou denní dobu, rovněž berte na ohled na to, v jaké fázi cyklu se zrovna nacházíte.

Cvičte, když máte čas

Nespornou výhodou cvičení v Contours fitness centru je jistě to, že se nemusíte předem objednávat. Prostě přijdete, když se vám to hodí. I přesto se však snažte v rámci cvičení udržet nějakou pravidelnost, vaše tělo si tak snadněji navykne. Rovněž vám ukážeme cviky, které můžete provádět i doma, bez nutnosti vlastnit jakékoli posilovací stroje.

Nezapomeňte na zdravé stravování

Pamatujte i na to, že i sebeúčinnější cvičení nebude mít tak skvělé výsledky, pokud neupravíte vaše stravovací návyky, které se rovněž mohou objevit ve vašem tréninkovém plánu. Také nezapomínejte dodat tělu potřebné látky ihned po cvičení, nejlépe do půl hodiny po tréninku. Proto vám nabízíme možnost občerstvit se přímo v našem fitness centru.

Nepodceňujte pitný režim

Nejen při cvičení je důležité dbát na správný pitý režim. Dostatek tekutin, nejlépe čistá voda či voda s kapkou citronu, pročistí váš organismus a pomůže vám nastartovat metabolismus.

 

Přijďte si tedy zacvičit do příjemného ženského kolektivu, už se na vás těšíme!